Folia aluminiowa – użyj jej nie tylko do pieczenia potraw!

Folia aluminiowa – użyj jej nie tylko do pieczenia potraw!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Większość osób zna tradycyjne zastosowanie folii aluminiowej i używa jej do przechowywania żywności, zachowania jej świeżości i pieczenia potraw. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom produkt sprawdza się również w przypadku wielu mniej typowych i znanych zastosowań. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź użycie folii poza kuchnią. 

Popraw jakość sygnału Wi-Fi

Jeśli działanie routera Wi-Fi nie do końca spełnia Twoje oczekiwania, wesprzyj jego pracę, korzystając z folii aluminiowej. Stwórz aluminiowy ekran i ustaw go za routerem. W ten sposób poszerzysz zasięg bezprzewodowej sieci i sprawisz, że jej sygnał będzie docierał do wszystkich miejsc w domu. 

Usuń rdzę z metalowych sprzętów

Martwi Cię rdza, która pojawiła się na metalowych powierzchniach w domu? Dobrym sposobem na pozbycie się tego mało estetycznego problemu jest użycie folii aluminiowej. Aby usunąć rdzę, urwij fragment folii, zgnieć go i wytrzyj nim zardzewiałą powierzchnię. 

Bezpiecznie przestaw meble

Jeśli chcesz przestawić meble w domu, nie niszcząc podłogi, możesz zastosować folię aluminiową. Dzięki owinięciu nią nóżek zagwarantujesz ochronę podłożu. Nie zarysujesz podłogi w trakcie przesuwania wyposażenia o dużej wadze.

Dłużej przechowuj banany

Folia aluminiowa sprawdzi się również do przedłużenia zdrowego wyglądu bananów. Owoce nie sczernieją zbyt szybko, jeśli owiniesz ich ogonki folią aluminiową. Wypróbuj ten sposób, jeśli któregoś dnia zdecydujesz się na zakup ich większej liczby.

Zaostrz nożyczki

Folia aluminiowa doskonale sprawdza się również jako narzędzie do ostrzenia nożyczek. Po upływie czasu ulegają one stępieniu, co sprawia, że przycinane materiały są uszkadzane. W trakcie obcinania włosów dobrze naostrzone narzędzie odgrywa bardzo ważną rolę. Aby przywrócić ostrość nożyczkom, użyj folii aluminiowej. Wystarczy, że kilkukrotnie złożysz jej arkusz i przetniesz go kilka razy, by nożyczki odzyskały swoją pierwotną ostrość. 

Zmniejsz ból stawów 

Dzięki swojej zdolności zatrzymywania ciepła folia aluminiowa sprawdza się w przypadku bólu stawów i mięśni. Jeśli więc odczuwasz dyskomfort w jakiejś części ciała, owiń ją folią. W ten sposób zachowasz ciepło wytwarzane przez organizm i szybciej zyskasz ulgę. Folię aluminiową, która przyda się zarówno w przypadku standardowych zastosowań, jak i mniej typowych, znajdziesz w ofercie marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne. Nawet jeśli rzadko zdarza Ci się używać produktu w kuchni, to możesz przetestować któreś z jego niestandardowych zastosowań.

Fot.: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkryj przyjemność w nauce: Jak nauka może być zabawą?
Odkryj przyjemność w nauce: Jak nauka może być zabawą?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy ludzie uwielbiają naukę, podczas gdy inni ją nienawidzą? Często postrzegamy naukę jako obowiązek, coś co musimy zrobić, aby osiągnąć sukces w przyszłości. Jednakże nauka nie musi być uciążliwa. Faktem jest, że proces uczenia się może być zabawą, a nauka może przynieść wiele przyjemności i satysfakcji.
Szybkie gotowanie – smaczne dania w mgnieniu oka!
Szybkie gotowanie – smaczne dania w mgnieniu oka!
Szybkie gotowanie - pyszne dania w ekspresowym tempie!
Najlepsze przepisy na mrożoną kawę
Najlepsze przepisy na mrożoną kawę
Poszukujesz przepisów na pyszną mrożoną kawę? Oto one!
Ostatnie wpisy